Liikuntaa ja hyvinvointia odotusaikaan
13.09.2023 – 18.10.2023
ke klo 17.30–19.00
Harjula-keskus, Tuomi ja kuntosali 1
Harjulankatu 7 15150 Lahti
Liikuntaa ja hyvinvointia odotusaikaan (lyhytkurssi) (830101)
13.9.2023–18.10.2023
ke klo 17.30–19.00
6 kertaa / 45 €
Harjula-keskus, Tuomi ja kuntosali 1
Pia Junnila
Raskausaika tuo monia muutoksia kehoon. Liikunnan harrastaminen raskauden eri vaiheissa on turvallista ja hyödyllistä, sillä sen avulla on mahdollista mm. ennaltaehkäistä kiputiloja, vaikuttaa positiivisesti mieleen sekä valmistaa ja vahvistaa kehoa synnytykseen ja siitä palautumiseen. Kurssilla saat tietoa mm. liikunnasta, lantionpohjan toiminnasta, rentoutumisesta ja toiminnallisten vaivojen ennaltaehkäisystä. Jokaiseen kokoontumiskertaan sisältyy teemakeskustelu sekä liikuntaharjoitus, joka sisältää lihaskunto-, liikkuvuus- ja kehonhallintaharjoituksia sekä loppurentoutuksen. Voit osallistua kurssille missä tahansa raskauden vaiheessa, sillä kurssin ohjaajana toimiva fysioterapeutti muokkaa harjoitukset yksilöllisesti. Tietoa ja turvallisia harjoituksia raskausaikaan!
Hinta
6 kertaa / 45 €
Ilmoittautumisaika
Ilmoittautuminen ryhmiin alkaa ma 14.8.2023. Voit ilmoittautua ryhmiin myös kesken kauden, jos tilaa on.Ilmoittautuminen
Voit ilmoittautua paikan päällä Harjula-keskuksessa tai puhelimitse p. 03 8725 130 tai suoraan netin kautta. Lisätietoa kansalaisopiston toiminnasta: harjulan.fiJärjestäjä
Harjulan Setlementti ry
Lisätietoja antaa: opisto@harjulan.fi, p. 03 8725 130
Vastuu ilmoituksen sisällöstä ja toiminnan lainmukaisuudesta on kaikilta osin ilmoituksen jättäneellä tapahtuman tai toiminnon järjestäjällä.