Kaikille avoin ja ilmainen CP-yhdistyksen sähly
02.10.2022 – 23.04.2023
Sunnuntaisin klo 14-16, paitsi 19.2., 5.3. ja 9.4. Kevään vimeinen kerta on 23.4.
Lotilan koulun liikuntasali
Vuoksenkatu 9
Meillä ei ole jäsenistössä niin monta sählynpelaajaa, että saisimme omin voimin pelit aikaiseksi, siksi tarvitsemme sinua. Sinun ei tarvitse avustaa ketään, riittää kun pyörit kentällä pallon perässä leikkimielellä.
Pelaamme sunnuntaisin Lotilan koulun, os. Vuoksenkatu 9, liikuntasalissa klo 14-16. Sinun ei tarvitse osallistua joka viikko, voit tulla silloin kun itsellesi parhaiten sopii. Eikä tarvitse kuulua tai liittyä cp-yhdistykseen.
Voit tulla pelaamaan, vaikka sinulla ei olisi aikaisempaa pelikokemusta tai hyvää kuntoa, kentällä saa myös kävellä. Omaa mailaakaan et tarvitse, saat sen yhdistyksen kassista. Pelata voi sukkasillaan tai sisäkengissä.
Erikoisuutemme on pehmeä pallo, joka ei satu (ainakaan paljon), vaikka napsahtaisikin jalkaan tai muualle. Tämä sähly sopii ihan kaikenikäisille.
Minä, Ilona, vedän ryhmää ja opastan sinua tarvittaessa.
Kanssamme pääset liikkumaan ilmaiseksi iloisessa seurassa, jossa ketään ei arvostella. Samalla pääset tutustumaan uusiin ihmisiin, meillä on tapana vaihtaa kuulumisia pelitauoilla.
Huom! Sählyt alkaa 2.10.2022. Sählyä ei ole seuraavina sunnuntaina lomien ja muun toiminnan takia: 19.2, 5.3. ja 9.4. Kevään viimeinen kerta on 23.4.2023.
Tervetuloa pelailemaan! Tulethan terveenä.
Hinta
Ilmainen
Ilmoittautuminen
Ilmoittautua voi Ilona Ihaksille, ilona.ihaksi@gmail.com, puh. 0500 604590, jos haluaa, mutta se ei ole välttämätöntä.Järjestäjä
Lahden Seudun CP-yhdistys
Lisätietoja antaa: Ilona Ihaksi, ilona.ihaksi@gmail.com, puh. 0500 604590
Vastuu ilmoituksen sisällöstä ja toiminnan lainmukaisuudesta on kaikilta osin ilmoituksen jättäneellä tapahtuman tai toiminnon järjestäjällä.