Käsityökouluryhmä maanantaisin 5-6 vuotiaille

24.08.2026 – 07.12.2026

24.8.-7.12.2026 maanantaisin klo 16.15-17.30

Taitokeskus Lahti/ Taito käsityö- ja muotoilukoulu Etelä-Suomi

Vesijärvenkatu 5, 15100 Lahti

15100

Onko lapsesi innostunut rakentelusta, käsitöistä ja muotoilusta?

Käsityö- ja muotoilukoulussa opitaan ompelemaan, värjäämään, nikkaroimaan, sahaamaan, maalaamaan, kutomaa, punomaan ja suunnittelemaan – sekä paljon muuta.

Yhdessä tekeminen innostavassa ympäristössä kehittää kädentaistoja, luovuutta ja ongelmanratkaisukykyä.

Opiskelu sopii kaikille, jotka nauttivat käsillä tekemisestä, luovasta ilmaisusta ja uuden oppimisesta.

Opiskelu on opetussuunnitelman mukaista ja ryhmä kokoontuu kerran viikossa, 15 opetuskertaa lukukauden aikana

Aloita uusi harrastus! Ilmoittaudu mukaan käsityön maailmaan!

Hinta

150 euroa/15 opetuskerta (sis. materiaalit)

Ilmoittautumisaika

Ilmoitautuminen alkaa 14.4. Kesken harrastekauden voi ilmoittautua, jos vapaita paikkoja on. Lisätiedot: Taito käsityö- ja muotoilukoulu Etelä-Suomi, Outi Heino 044-4934700, outi.heino@taitoetelasuomi.fi

Ilmoittautuminen

Lisätietoa ja ilmoittautumislinkin löydät täältä.

Järjestäjä

Taito Etelä-Suomen käsityö- ja muotoilukoulu

Lisätietoja antaa: Outi Heino 044-4934700, outi.heino@taitoetelasuomi.fi


Vastuu ilmoituksen sisällöstä ja toiminnan lainmukaisuudesta on kaikilta osin ilmoituksen jättäneellä tapahtuman tai toiminnon järjestäjällä.