Mukkulan koulun kuva- ja muotoilupaja 1 erityisen tuen oppilaille

22.09.2025 – 27.04.2026

Maanantaisin 14.15-15.15

Ritaniemenkatu 5C, 2.krs

Tällä harrastuksella on käytössä Saavutettavampi harrastus -merkki. Tämä tarkoittaa, että olemme sitoutuneet edistämään laaja-alaisesti yhdenvertaisuutta ja saavutettavuutta toiminnassamme. Arvioimme ja kehitämme toimintaamme jatkuvasti, jotta kaikki saavat nauttia harrastamisen iloista ja hyödyistä.

Luovia hetkiä, värejä ja muotoilua. Kuva- ja muotoilupajassa tutustutaan monipuolisesti erilaisiin materiaaleihin, työvälineisiin ja tekniikoihin. Kerhossa tutkitaan maailmaa taiteen keinoin ja tuetaan oppilaan persoonallisen kuvailmaisun kehittymistä. Ryhmä on tarkoitettu VMT-luokkien oppilaille.

 

Hinta

Ilmainen

Ilmoittautuminen

Lisätietoja, Lahden Seudun Kehitysvammaisten Tuki ry toiminnanjohtaja: Eeva Väänänen. p 040 7729537 eeva.vaananen@lskvt.fi Lahden kaupunki harrastuskoordinaattori: Seppo Koponen. p. seppo.koponen@lahti.fi p. 044 482 6387 

Järjestäjä

Lahden Seudun Kehitysvammaisten Tuki ry
Harrastamisen Lahden malli


Vastuu ilmoituksen sisällöstä ja toiminnan lainmukaisuudesta on kaikilta osin ilmoituksen jättäneellä tapahtuman tai toiminnon järjestäjällä.